Konské workshopy

Tešíme sa na Vás s ďalšími konskými workshopmi aj v novom roku 2024, aktuálne informácie o najbližšom workshope zverejníme tu a na fb hiposkolka (prepokladaný termín marec/apríl 24)

Ďakujeme!

 

Zážitkový  a osobnostnorozvojový workshop s koňmi „Flow a tlak na seba“

9.9.2023 vo Sv. Juri od 9- 17 hod

 

Ak si vytváram tlak na seba - môžem ho prenášať ďalej-  na svoje deti, na partnera, na kolegu v práci, na výsledok, ktorý musím dosiahnuť... V prvom rade som ale zaťažená ja sama/sám.

 

Každý z nás si nesie z detstva svoje programy.

Často je ich súčasťou nevedomý tlak na seba.

Ten nás v konečnom dôsledku obmedzuje a vyčerpáva.

Miesto radosti, energie a chuti žiť sme mimo a unavení.

Pozrieme sa na svoju dokonalosť, pedantnosť, prísnosť na seba, workoholizmus a ďalšie obmedzujúce vzorce.

A skúsime ich pochopiť a nacítiť si našu uzemnenú ľahkosť bez nich.

 

Aké je to, keď necháme veci plynúť? Keď pustíme svoje očakávania a plány? Keď môžeme slobodne robiť to, čo nás baví aj uživí? Keď môžeme kráčať po svojej ceste s pochopením svojho daru? Keď sme na svojom mieste a prítomní? Keď vieme, čo sú naše zdroje? Keď sme sami sebou?

 

Čakajú na nás aktivity s koňmi i bez nich, ktoré nám ukážu, kde presne sa nachádzame a čo je náš ďalší krok. Čo je to, čo nás obmedzuje, čo je na čase odložiť, pustiť a s láskou nechať tam, kde to patrí.

 

Sprevádzať vás bude:

Mgr. Lenka Kňazovická, Ph.D. – vedúca lektorka workshopu

Som žena, manželka, matka, dcéra a terapeutka.  S koňmi pracujem viac ako dvadsať rokov. Sprevádzam deti aj dospelých pri ich spoločných stretnutiach (nielen) s koňmi. V poradni u mňa v Pezinku môžete zrelaxovať pri kraniosakrálnej terapii,  učiť sa pri rozvoji a upratovaní svojho mozgu (metóda bilaterálnej integrácie), dozvedieť sa o zlepšovákoch pri výchove a vzdelávaní svojich detí. Posúvať sa na svojej ceste k sebe.

Som beznádejne optimisticko - realistická, nastavená na permanentné vzdelávanie a  vďačná za každé jedno stretnutie s druhou bytosťou.

 

Mgr. Dušana Baloghová – asistent a zázemie

Som v prvom rade mama, potom pedagóg a hipoterapeut. Profesionálne som pôsobila vo viacerých hipoterapeutických centrách v Taliansku, súčasne som šéfka troch centier na Slovensku a predsedníčka Slovenskej hipoterapeutickej asociácie. Dbám o blaho ľudí ale aj štvornohých terapeutov.

Braňo Bednár - asistent a zázemie/ /v prípade mužských účastníkov

Mojou doménou je ekonomické a materialnotechnické zázemie občianskeho združenia Hipoterapie Dušička. K záľubám patrí kynológia a od roku 2020 pôsobím aj ako asistent hipoterapeuta. Hlavu si čistím jazdou na motorke a prechádzkou v prírode so psom. Mám rád jednoduchosť, priamosť a otvorenú komunikáciu.

 

Mgr. Zuzana Repková - asistent

Som človek čo žije od mala doma s koňmi, rozpráva sa s nimi a učí sa od nich. Skúsenosti s nimi zbieram po celom svete. Pracujem deťmi v škôlke. Nerada o sebe rozprávam, zato  rada počúvam druhých a som tu pre nich.

Kone ma stále veľa učia a každý deň sa sa mám od nich čo naučiť, to je na tom dobré.

 

Mgr. Tamara Vajdíková – fotografka workshopu

Som čerstvá absolventka VŠMU s červeným diplomom. Ku koňom som sa dostala ako malá a už som pri nich ostala. Mám svoju kobylu, s ktorou som súťažne skákala parkúr. Na svete nie je nič krajšie ako sedieť na koni a cválať po lúke s vetrom vo vlasoch. Moje fotky môžete vidieť na instagrame:  https://www.instagram.com/tamiktamikphoto/

 

Tešíme sa na vás aj s našimi piatimi čistými konskými dušami, ktoré vám nastavia zrkadlo.

So sebou si vezmite pevnú obuv, vhodné oblečenie a chuť spoznávať a objavovať.

Prihlášky prosím posielajte na lenka@hiposkolka.sk.

ĎAKUJEME!

Ďakujeme za fotografiu na plagáte fotografke Andrejke Hulalovej, ktorá sa venuje umeleckej fotografii koní. Jej fotografie môžete vidieť na https://fotokone.sk, www.instagram.com/andreahulalova.