Kraniosakrálna terapia u nás

Čo je to kraniosakrálna terapia?

Zdrojov, kde sa môžete dozvedieť o tejto forme osteopatie (typ alternatívnej medicíny s celostným prístupom zaoberajúci sa obnovením zdravia) je už pomerne dosť (aj v knihách, aj na internete). Preto len úplné minimum.

V názve sú latinské slová  cranium (lebka) a sacrum (krížová kosť). Mozgovomiechová tekutina pulzuje od lebky cez chrbticu ku krížovej kosti v pravidelnom rytme. Kraniosakrálny rytmus sa dá cítiť tak ako srdcový či dýchací. Terapiou ovplyvňujeme celý nervový system a aj všetky ostatné časti organizmu.

Klient pohodlne leží oblečený na masážnom lehátku a užíva si jemné dotyky terapeuta.

Ten pracuje v súlade s jeho telom, prítomne sleduje čo v ňom odohráva, sprostredkováva mu bezpečie a uzemnenie.

Radšej by som odpovedala na otázku, prečo ísť na kranio ošetrenie?

Možno pri rozhodovaní pomôžu slová jednej z klientiek ako sa cítila po prvom ošetrení - bola nadšená, uvedomila si ako inak a skvelo sa cíti...

Iná klientka, ktorá absolvuje kranio dlhšie vravela: “krásne momenty prinášaš do našich životov, ďakujem za to.”

Ďalší: “áno, uvoľnilo sa to napätie, hlboko som si oddýchol.” Alebo:” všimla som si, že keď zaspávam prestali mi tŕpnuť ruky…”.

Každý z nás potrebuje niečo iné a naše telá sú veľmi múdre v tom, čo to je.

Kraniosakrálna terapia poskytuje výživu a detoxikáciu pre našu nervovú sústavu. Prináša hlboké uvoľnenie, obnovenie svojich zdrojov energie, úľavu pri bolesti, po zranení (emočnom či fyzickom), radosť, ponorenie do seba, prítomnosť a vela ďaľšieho…

Najlepšie prísť a vyskúšať na sebe.

Objednať sa môžete na lenka@hiposkolka.sk alebo na 0904 392 841 ďakujeme